Kto ma szansę za granicami kraju?

28Karierę w USA, Kanadzie i Australii mogą rozpocząć przede wszystkim wysoko wykwalifikowani pracownicy z doświadczeniem, ale także osoby potrafiące sprostać wymaganiom stawianym przez zagranicznego pracodawcę.
Oferty pracy znajdą technicy, inżynierowie, specjaliści w sektorze zarówno usług jak i branży budowlanej oraz różni pracownicy personelu medycznego.

Jeśli chodzi o USA to prowadzą one politykę mającą na celu ograniczanie niekontrolowanego napływu emigrantów, dlatego ilość wydawanych pracowniczych wiz ograniczona jest do 140 tys. rocznie. Największe prawdopodobieństwo legalnego zatrudnienia ma wysoko wykwalifikowana kadra z branży nauki, sztuki i biznesu, a również osoby wyjątkowo uzdolnione w dziedzinie edukacji lub sportu, wybitni naukowcy i profesorowie, co poniektórzy członkowie zarządów oraz menedżerowie międzynarodowych koncernów. Uprzywilejowani w otrzymywaniu wiz są również inwestorzy, którzy zapewnią stworzenie 10 nowych miejsc pracy. Praca w USA, jeśli odbywa się legalnie jest dobrym źródłem dochodu.

Krajem, który chce pozyskać do pracy wysokiej klasy fachowców, jest Australia. Rząd australijski gratyfikuje osoby, które zadeklarują chęć osiedlenia się na prowincji i publikuje listę zawodów, które pozwalają ubiegać się o australijską wizę.