Brak doświadczenia, a napisanie CV

Zwłaszcza ludzie młodzi, po raz pierwszy szukający pracy, muszą stanąć przed trudnym zadaniem napisania CV. Każdy taki życiorys ma pewne stałe elementy, które nietrudno wypełnić. Każdy wie jak się nazywa, jaką szkołę skończył i co go interesuje. Problem jednak pojawia się, gdy trzeba wpisać doświadczenie zawodowe, którego kandydat nie ma. Wiadomo, każdy kiedyś zaczyna, ale co zrobić, żeby rekruter spojrzał na nas przychylniej, jeśli nie możemy pochwalić się bogatą przeszłością?

Warto przypomnieć sobie wszystko, co dotychczas robiliśmy – nawet najmniejszy szczegół może mieć znaczenie. Wbrew obiegowym opiniom, nawet wolontariat w schronisku albo prowadzenie własnej strony WWW może być dużym atutem, gdy staramy się o wymarzone stanowisko. Może organizowaliśmy Sylwestra dla znajomych w lokalu? Albo przeprowadzaliśmy diagnostykę uszkodzonych komputerów? Każda czynność się liczy. Dla nas mogą być bez znaczenia, ale osoba przeglądająca nasze CV może uznać nas za dokładnych, zmotywowanych, komunikatywnych, pracujących w zespole. To sporo cech, których szukają pracodawcy. Często zdarza się, że osoba zatrudniająca woli douczyć pracownika, niż wziąć speca, który nie potrafi dogadać się ze współpracownikami.
Nie znaczy to jednak, że w CV mamy wpisywać wszystko, co nam ślina przyniesie na język. Musimy dokładnie przeanalizować ogłoszenie pod kątem cech, jakich poszukuje rekruter i tylko te podkreślać. Dodatkowo, warto napisać czego dokładnie się nauczyliśmy i jakie umiejętności się nam przydały podczas wykonywania wspomnianych prac. Skupmy się na naszych dobrych stronach i atutach przydatnych na stanowisku, o które się staramy. Pamiętajmy jednak, że nie warto kłamać ani zatajać faktów, gdyż takie działania mogą bardzo szybko zostać odkryte podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej.
Najważniejszą zaletą podczas poszukiwania pracy jest determinacja. Rekruterzy widzą, czy dane CV zostało napisane z pasją i motywacją do podjęcia stawianych zadań, czy jest to tylko kolejny wysłany dokument do kolejnego miejsca.
//prasy hydrauliczne//