Żeby dostać wizę do Australii

31Wymagane jest doświadczenie zawodowe (minimum trzy lata), dobra znajomość języka angielskiego oraz wiek poniżej 45 lat.

Wybierając się do Kanady praca musi już na nas czekać, musimy mieć potwierdzenie zatrudnienia od kanadyjskiego pracodawcy, dodatkowo zatwierdzone przez miejscowy urząd pracy. Największe szanse na otrzymanie oferty pracy mają różni specjaliści z wykształceniem ścisłym-kierunkowym – informatycy, inżynierowie, ale również specjaliści z właściwym wykształceniem zawodowym i niezbędnym doświadczeniem.
Wizę bez konkretnej oferty zatrudnienia mają szansę otrzymać tylko specjaliści poszukiwan przez rząd.

Przed wyjazdem

Osoby, które już kiedyś pracowały za granicą potwierdzą, że warto poświęcić czas, by pozałatwiać sobie niektóre sprawy – nawet, jeżeli nie jest to konieczne

Oczywiście, najważniejsze co powinniśmy spróbować załatwić sobie jeszcze w Polsce to znalezienie pracy i mieszkania tak, żeby za granicę pojechać już na gotowe.
Pomoże nam w tym agencja pośrednictwa pracy (ale najlepiej zapytać znajomych, która agencja jest najlepsza.), możemy również szukać pracy na własną rękę za pomocą Internetu.