Trudne poszukiwania pracy

6Poszukiwanie pracy to zajęcie bardzo przygnębiające, jedno z tych, gdzie niemal non stop ponosi się porażki. Z tego powodu niektórzy podchodzą do niego bardzo niechętnie i nie robią niemal nic, aby znaleźć dobrą pracę. W efekcie, kiedy już muszą podjąć jakieś zatrudnienie, decydują się na pierwszą, jaką uda się im znaleźć. Często będzie to praca nieadekwatna do wykształcenia i umiejętności oraz zwykle bardzo niesatysfakcjonująca pod względem zarobków.

A kiedy już się taką pracę znajdzie, to tym bardziej nie ma się siły i motywacji, by szukać czegoś lepszego. Poszukiwania pracy nie będą tak frustrujące, jeśli ktoś z góry się nastawi, że to musi się wiązać z porażkami i to częstymi. Im więcej tych porażek, tym większa jest szansa, że za którymś razem osiągnie się sukces. Trzeba więc przygotować sobie dobrze napisane CV z aktualnym zdjęciem i wysyłać je do różnych firm. Jednak nie, jak robią niektórzy, wszędzie, gdzie popadnie, ale do tych firm i na te stanowiska, które by im odpowiadały. Najlepiej szukać od razu dobrej pracy.
Zdobywanie informacji o ofertach pracy jest teraz bardzo proste. Znajdzie się je szybko i łatwo w internecie. Warto się zarejestrować w różnych serwisach prezentujących takie oferty i być na bieżąco z ogłoszeniami. W serwisach tego typu można sobie od razu przygotować CV i aplikując gdzieś automatycznie je wysyłać. Trzeba działać bardzo aktywnie, jeśli chce się znaleźć wymarzoną pracę. Do urzędów pracy z reguły się nie zagląda wychodząc z założenia, że nic się tam ciekawego nie znajdzie. Czasem jednak może się zdarzyć oferta dobrej pracy w okolicy, nie warto więc skreślać i tego źródła ofert pracy. Poza tym osobom zarejestrowanym często oferowane są szkolenia zwiększające możliwość zdobycia pracy. Wspomina się często, że najlepsze miejsca pracy znajduje się poprzez znajomości. I czasem tak rzeczywiście jest. Dlatego poza śledzeniem ofert internetowych oraz ogłoszeń z urzędu pracy dobrze jest także informować znajome sobie osoby oraz osoby z bliższej i dalszej rodziny o tym, że szuka się zatrudnienia.