Samodzielne szukanie pracy

8Kolejne z elementów samodzielnego szukania pracy to:

  1. Składanie cv i listów motywacyjnych listownie lub osobiście w firmach i instytucjach, dla których świadczeniem pracy jesteśmy zainteresowani:

Oprócz tego, że jest to źródło informacji, to przede wszystkim  metoda poszukiwania pracy. Składając aplikacje w wybranej przez siebie firmie lub instytucji masz przewagę nad przyszłymi ofertami pracy. Spróbuj dostać się bezpośrednio do pracodawcy i z nim porozmawiać. Zostaw swoje cv, przypominaj, o sobie, telefonicznie, co jakiś czas. Nie zrażaj się, jeśli żadne firmy nie odpowiadają. To sposób dla osób wytrwałych i bardzo odpornych na przeciwności.

  1. Poszukiwanie pracy przy pomocy internetu.

Internet jest obecnie ważnym narzędziem podczas poszukiwania pracy, także ewentualnym miejscem na zatrudnienie (tzw. telepraca).

  1. Zamieszczanie własnych ogłoszeń z ofertą pracy.

Oferta zamieszczona przez nas powinna zawierać następujące informacje:, kto szuka pracy, jakiej pracy szukasz, jak się potencjalny pracodawca może z Tobą skontaktować. Sposób, w jaki opiszesz siebie i swoje umiejętność, świadczy o tym jak się Ciebie oceni.

Oferta zamieszczona w gazecie musi mieć skróconą formę: np. Handlowiec, doświadczenie, prawo jazdy, komputer, angielski tel. …..