Na Wyspach najlepiej

19Popularność podejmowania pracy w Wielkiej Brytanii i Irlandii jako dogodnych miejsc pracy dla Polaków wynika zapewne stąd, że obydwa kraje zaraz po przystąpieniu Polski do Unii całkowicie otworzyły swoje rynki prezentując atrakcyjne oferty pracy dla nas oferując Polakom możliwość legalnego zatrudnienie i bardzo atrakcyjne zarobki. Ciągle na Wyspach możemy zarobić sporo więcej niż powiedzmy w Portugalii, Grecji czy we Włoszech. Praca w Anglii jest wciąż dużo bardziej opłacalna niż praca w Polsce.

Warto zapamiętać, że w poszukiwaniu pracy na Wyspy wyjechali również młodzi, wykształceni ludzie z innych krajów świeżo przyjętych, do Unii Europejskiej takich jak: Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Estonia, Węgry czy Słowenia.
Polacy, którzy pracują w Anglii i Irlandii potwierdzają jednak, że dla wykształconych specjalistów z Polski praca z całą pewnością się znajdzie.

Nie tylko Unia

Zdaniem zastępującego Janusza Grzyba dyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Janusza Grzyba, Polacy pomimo naszego wejścia do Unii i możliwości podjęcia pracy w kilku europejskich państwach, ciągle są zainteresowani rozpoczęciem pracy w Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie.