Korzystanie z agencji pośrednictwa pracy.

 

Gdy szukasz oferty pracy skorzystaj z pomocy, jaką proponują instytucje i firmy,  które pośredniczą w poszukiwaniu pracy.

Agencje tymczasowej pracy poszukują pracowników na określony czas. Może to być zajęcie sezonowe, zastępstwo za nieobecnego pracownika lub, gdy przebywa na urlopie. Propozycje pracy mogą dotyczyć fizycznej lub spełnienia określonych kwalifikacji zawodowych. Z ofert agencji korzystaj jedynie, jeżeli nie masz żadnej innej pracy. Praca czasowa pozwoli zdobyć Ci doświadczenie, czasem pracodawca decyduje się zatrudnić osobę z agencji u siebie na stałe.

 

Agencje zajmujące się doradztwem personalnym lub agencje pracy posiadają takie oferty, jakich obecnie poszukują pracodawcy. Zazwyczaj zajmują się pośrednictwem między obiema stronami, poprzez zamieszczanie ogłoszeń i prowadzenie selekcji i rekrutacji. Agencje posiadają bazy danych, do której możesz się dopisać. Umieszczające swoje dane w bazie nie masz gwarancji natychmiastowego zatrudnienia, ale zwiększasz szanse znalezienia interesującej pracy. Wysyłając ofertę do agencji zrób rozeznanie, co do usług, jakie są świadczone przez agencję.